Krása vany ze smaltu – kouzlo retro stylu ve vaší koupelně


Co je to vanová smalt?

Vanová smalt je speciální směs, kterou se vana obkládá. Smalt se skládá z minerálů jako je křemen, sůl, bor, vápník a draselné soli. Tyto minerály se pak rozpuštějí v horké troubě a následně se obkládají na kovovou vanu. Tento proces zaručuje, že malé skvrny, praskliny a oděrky na vaší vaně jsou jednoduše odstranitelné a vaše vana tak zůstane nová a krásná déle.

Proč je vanová smalt tak výhodná?

Kromě toho, že vanová smalt krásně zvýrazní retro styl vaší koupelny, má také několik praktických výhod. Vanový smalt je odolný proti teplu, chemikáliím a posypům. Pokud máte tedy doma koupelnu, kde se často koupou vaše děti a používají různé přísady, jako třeba oleje a soli, může být vanová smalt skvělou volbou pro vás.

Typy a barvy

Při výběru vanového smaltu si můžete vybírat z mnoha různých barev. Smaltové vany jsou také k dostání i v různých tvarech a velikostech. Usmaltněná vana vám tak umožní upravit vaši koupelnu podle vašich představ a stylu vašeho domova.

Jak se o vanu ze smaltu starat

Přestože vanový smalt je odolný, je také důležité si uvědomit, že i taková vana potřebuje nějakou péči. Pokud máte novou vanu, nechte ji po naplavení odpočinout po dobu jednoho týdne. V případě, že na ní narazíte nebo se na ní spletete, může dojít k poškození. Pokud chcete svou vanu udržovat v novém stavu, pravidelně ji čistěte jemným, neagresivním čisticím prostředkem. Pokud na vaně zůstanou nějaké skvrny, dejte pozor na to, abyste ji nedráždili drsnými houbami nebo kartáči, které by mohly vanu poškodit.

Začleňte smaltovou vanu do vaší koupelny

Budete překvapeni, jak krásně se smaltová vana do vaší koupelny hodí. Pokud chcete, aby byla vaše koupelna plná retro stylu, zarezervujte si již dnes smaltovou vanu na ritchieshostel.cz. Naše stránky nabízí široký výběr vanových smaltů v různých tvarech, velikostech a barvách. Vyberte si tu, která perfektně zapadne do vašeho stylu a můžete si být jistí, že vám bude sloužit spolehlivě a déle než jakékoli jiné řešení do vaší koupelny.