Jak vybrat tu nejlepší nepřilnavou pánev pro vaše vaření?

Vaření je pro mnoho z nás velkou vášní, ale mnohdy bez kvalitního kuchyňského náčiní to není tak lehké. Jeden z nejoblíbenějších kuchyňských pomocníků je bezesporu nepřilnavá pánev. Jak ale vybrat tu nejlepší pro vaše vaření?

Tipy na výběr nepřilnavé pánve

Především je důležité vybrat správnou velikost pánve. Pokud vaříte pro více lidí, volte větší pánev, pokud vaříte pouze pro sebe nebo dva, stačí menší pánvička. Dále se podívejte na kvalitu materiálu, z kterého je pánvička vyrobena. Nejlepší jsou hliníkové nebo ocelové pánve s keramickým povrchem, který dodává potravinám skvělou chuť a snadno se čistí.

Vybrat lze také pánev s teflonovým povrchem. Teflon je velmi odolný a nepřilnavý materiál, ale při vyšších teplotách může uvolnit škodlivé látky. Proto je lepší zvolit pánev s keramickým nebo kovovým povrchem, který je ekologický a bezpečný.

Na co dále myslet?

Další věcí, kterou je dobré zvážit, je ergonomie pánev. Dobrá pánev by měla mít ergonomický tvar a dobře se držet. Může obsahovat speciální držadlo, které usnadňuje manipulaci s ní.

Zvážit také můžete, zda chcete pánev s pokličkou nebo bez ní. Pánve s pokličkou jsou vhodné pro podusávání nebo dusení pokrmů. Pokud ale často grilujete nebo smažíte, spíše zvolte pánev bez pokličky.

Při výběru nepřilnavé pánve je důležité myslet na výše zmíněné tipy. Pokud chcete získat kvalitní a trvanlivou pánev, zvolte tu vyrobenou z kovu nebo hliníku s keramickým povrchem. Nezapomeňte také na ergonomický tvar a speciální držadlo pro lepší ovládání.

Pokud hledáte kvalitní a profesionální pánev, zavítejte na stránky saman-magazin.cz. Na této stránce naleznete široký výběr kuchyňského náčiní a doplňků, včetně nepřilnavých pánví.